Historie hotelu

Hotel Central Park Poděbrady
Nacházíte se:

Tento soukromý dům s klinikou si nechal postavit na základě návrhů architekta Ing. Vojtěcha Kerharta v roce 1927 lékař Dr. František Eremiáš. Byl jedním ze čtyř lékařů, který stál při zrodu samotných lázní v Poděbradech.

Když v roce 1919 převzala celý lázeňský podnik od města jako bývalého majitele nově založená akciová společnost „Uhličité lázně a zřídla v Poděbradech", pozvali si čtyři místní lékaři, kteří také ordinovali ve zdejších lázních – dr. Bohumil Bouček, dr. Jakub Vondrovic, dr. František Eremiáš a dr. Otakar Rožánek, jako konciliáře známého pražského kardiologa prof. dr. Václava Libenského. Ti všichni totiž na základě svých praktických zkušeností s dosavadní lázeňskou terapií věděli, že nejblahodárněji účinkuje poděbradská minerálka při léčení nemocí srdce a oběhového ústrojí. Profesor Libenský rád jejich pozvání přijal. Když se totiž po promoci stal asistentem u známého profesora Thomayera, specializoval se na nemoci vnitřní, zejména na kardiologií (v roce 1916 byl jmenován řádným profesorem a přednostou polikliniky Univerzity Karlovy).

Rádi bychom na původní poslání toho hotelu navázali individuální péčí o hosty, a tím tak nadále pečovali o jejich fyzickou i duševní stránku v rámci celostního zdraví. Věříme, že díky sociálním sítím se časem od případných potomků pana Dr. Eremiáše dozvíme více a doplníme tak historii této budovy.

Kontakt

Hotel Central Park
Hakenova 652
Poděbrady 290 01
zobrazit na mapě

+420 321 409 990
+420 770 144 459

Kompletní kontakty
Napište nám / ptejte se…
hotel Golfi Poděbrady